еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се 248. лица што донираа 200.000 евра за кампањата на Гордана Силјановска Давкова?

Вкупните приходи за изборната кампања на кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова за периодот од 26 март до 10. април изнесуваат 12.529.309 или околу 203.000 евра, покажува финансискиот извештај доставен до Државната изборна комисија.

Од вкупните приходи, околу 200.000 евра се донации од 248 физички лица, а останатите се две правни лица.

Меѓу донаторите има и звучни имиња, како пратеникот Антонио Милошоски кој донирал 150.000 денари и ексградоначалникот на Скопје, Коце Трајановски кој донирал 100.000 денари.

Целата листа донатори ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Кои се најголемите донатори во изборната кампања на Блерим Река?

Само едно лице донирало пари за изборната кампања на Стево Пендаровски

Фото: Силјановска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер „полуде“ за Законот за амнестија: „Господа од СДСМ објавете јавно дека сте во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ“

Никола Осило

Остануваат клучните разлики помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и власта за иднината на СЈО

Редакција

(Фото) Во Маврово заловен најголемиот балкански рис, гласајте како да се вика

Редакција