еМагазин

Tag : Блерим Река

Балкан ТОП СТОРИИ

Блерим Река, кандидатот за претседател на Македонија, стана министер во новата косовска влада

Редакција
Поранешниот кандидат за претседател на Македонија, професорот по меѓународно право, Блерим Река и официјално стана министер во соседно Косово. Тој ќе биде министер за евроинтеграции....
ЖИВОТ

(Фото) Блерим Река слави 40 години брак

Редакција
Претседателскиот кандидат, Блерим Река, кој ги освои симпатиите на јавноста денеска слави 40 години брак. „Денес САД прославува независност, ние прославуваме 40 години брак“, напиша...
Македонија

Силјановска-Давкова со порака до Река: Искрено жалам што не влезе во втор круг

Редакција
Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова на нејзиниот фејсбук-профил упати порака за нејзиниот противкандидат во првиот круг од изборите. „Ми беше чест да учествувам на претседателските избори...
Македонија

(Видео) На финишот на кампањата: Силјановска-Давкова, Пендаровски и Река испија заедничко кафе

Редакција
Тројцата претседателски кандидати Гордана Силјановска Давкова, Блерим Река и Стево Пендаровски го испија првото заедничко кафе. Неформалното дружење се случи пред снимањето на последната дебата...
ЖИВОТ

(Фото) Силјановска-Давкова на кафе во штабот на Река

Редакција
Во самата завршница на претседателска кампања, штабот на претседателскиот кандидат Блерим Река денес почна со иницијатива да ги покани противкандидатите на кафе. „Денес штабот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се најголемите донатори во изборната кампања на Блерим Река?

Никола Осило
Вкупните приходи за изборната кампања на кандидатот за претседател на Беса, Блерим Река за периодот од 26 март до 10. април изнесуваат 1.104.500 денари или...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во изборната програма на Блерим Река: Нула проблеми со соседите, стабилна мултиетничка република

Редакција
еМагазин во серијал Ви ги преставува изборните програми на тројцата кандидати за претседател на државата. Републиката е во центарот на изборната програма на претседателскиот кандидат,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Блерим Река професионално: Од амбасадор до кандидат за претседател на државата

Редакција
еМагазин во серијал професионално Ви ги преставува кандидатите за претседател на државата. Кој е Блерим Река Професорот Блерим Река е кандидат за претседател на држвата...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Блерим Река приватно: Има три деца и е дедо на две внуки и два внучиња

Редакција
еМагазин во серијал приватно Ви ги преставува тројцата кандидати за претседател на државата. Блерим Река приватно Македонската јавност, знае многу малку за неговиот приватен живот....
Интервју ТОП СТОРИИ

Река за МИА: Уште малку ќе завршиме како празна држава, и граѓаните веќе се имуни од предизборни ветувања

Редакција
Ќе се залагам за една република за сите, во која ќе владее законот, а не поединецот. Мислам дека овој концепт ќе биде привлечен за сите...