еМагазин

Tag : Гордана Силјановска-Давкова

Македонија

Гордана Силјановска Давкова за пропустот на Тамара: Време е да ставиме крај, пред законите нема извини!

Редакција
За пропустот со македонската химна на пејачката Тамара Тодевска и нејзиното извинување, со свое видување на Твитер се јави и професорката Гордана Силјановска Давкова, која беше претседателски...
ЖИВОТ

(Фото) Силјановска-Давкова славеше 1 Мај со семејството во винарија „Сопот“

Редакција
Први мај денеска го прослави и претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова. „Први мај е голем празник за нашето семејство. Секогаш сме го славеле заедно. Работата...
Македонија

МТСП: Силјановска Давкова дрско ги злоупотребува децата од СОС Детско село во предизборна кампања  

Редакција
Министерството за труд и социјална политика најостро реагира на дрската злоупотреба на децата и младинците без родители и родителска грижа во СОС Детско село од...
ЖИВОТ

Силјановска Давкова за Велики Петок: Се чувствувам како да го носам најтешкиот крст, по патот сум плукана и навредувана

Редакција
Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова на својот фејсбук-профил се огласи по повод Велики Петок. „Денес е Велики Петок или Распет Петок. Денот кога е распнат...
Македонија

Силјановска-Давкова со порака до Река: Искрено жалам што не влезе во втор круг

Редакција
Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова на нејзиниот фејсбук-профил упати порака за нејзиниот противкандидат во првиот круг од изборите. „Ми беше чест да учествувам на претседателските избори...
Македонија

(Видео) На финишот на кампањата: Силјановска-Давкова, Пендаровски и Река испија заедничко кафе

Редакција
Тројцата претседателски кандидати Гордана Силјановска Давкова, Блерим Река и Стево Пендаровски го испија првото заедничко кафе. Неформалното дружење се случи пред снимањето на последната дебата...
ЖИВОТ

(Фото) Силјановска-Давкова на кафе во штабот на Река

Редакција
Во самата завршница на претседателска кампања, штабот на претседателскиот кандидат Блерим Река денес почна со иницијатива да ги покани противкандидатите на кафе. „Денес штабот на...
Македонија

Силјановска не седнала на „жешкото столче“ на „Телма“ поради набиена агенда

Редакција
Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова, ја појасни причината зошто не учествуваше на синоќешната дебата на Телевизија Телма „Жешко столче“. Член на нејзиниот Граѓански штаб во...
Македонија

Силјановска не сака да седне на „жешкото столче“ на „Телма“

Редакција
Телевизија „Телма“ извести дека претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова го откажала „жешкото столче“. Таа, најпрво го прифатила гостувањето, а потоа без образложение го одбила за денеска...
Македонија

Силјановска обвинува за тешки злоупотреби во изборниот процес

Редакција
За жал и покрај јавните заложби на дел од политичките структури дека Македонија мора да има чист фајл во однос на изборите од што зависи...