еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Силјановска Давкова вежба јога на Козјак: Мора да научиме да ги цениме и чуваме нашите убавини

Професорката и носителка на изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова објави фотографии како вежба јога на Козјак.

„Поле погледниш, или планина -сегде Божева је хубавина.” – така беседеше Миладинов во неговата „Т’га за југ”. Како „китка” е Македонија! Срамота е ние да преземаме убави слики од други држави. Не само што не е човечно, државнички и несериозно, туку е целосно несоодветно. Го поздравивме македонското сонце! Козјак е волшебен!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонците од 14 мај ќе може да патуваат во Грција, потврди грчкиот министер за туризам

Редакција

Од партијата на Љупчо Георгиевски сметаат дека “францускиот предлог“ има многу елементи што се во интерес на Македонија

Редакција

Новата 2020 година престапна, февруари има 29 дена: Што велат народните верувања?

Редакција