еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој друг освен Пендаровски го осуди терорисистичкиот напад во Москва

Македонскиот претседател Стево Пендаровски, беше првиот македонски функционер кој што го осуди терористичкиот напад во концертна сала во Москва, во кој според вчерашни податоци загинаа најмалку 143 лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендаровски го осуди терористичкиот нападот во Москва

Од македонските функционери, осуда стигна и од министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски.

Од партиите прва реагираше Левица.

Осуда стигна и од неколку кандидати за претседател на Македонија, лидерот на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, како и од професорките Гордана Силјановска-Давкова и Билјана Ванковска.

 

Осуди за нападот стигнаа и од преставници на САД, Европската Унија и НАТО.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вознемирувачки снимки од терористичкиот напад во Москва објави Исламската држава

Путин обвини дека Украина е поврзана со нападот во Москва, таа вели дека тој стои зад истиот

САД, Германија, Британија и Летонија предупредија на терористички напад во Москва пред две недели

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

До петок сончево, викендов дожд и опаѓање на температурите

Редакција

Македонија треба да му плати отштета на Љубе Бошкоски бидејќи немал правично судење

Редакција

Австрија нема да ја прифати Украина во ЕУ без Западен Балкан

Редакција