еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Курто Дудуш, градоначалникот на Шуто Оризари нападнат во просториите на Општината

Градоначалникот на скопската општина Шуто Оризари, Курто Дудуш (49) завчера бил нападнат.

Инцидентот, како што информираа од Министерството за внатрешни работи се случил во просториите на Општината.

Напаѓачот е идентификуван. Се работи за лицето З.И. (47), со кого е извршен службен разговор.

Фото: Фејсбук/Курто

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонска економија годинава со раст од 1,8% и инфлација од 9,1%, предвидува Светска банка

Редакција

Каков имот пријавил градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, кој е во фокусот на јавноста по објавената снимка

Редакција

За само неколку часа повеќе од 8.000 граѓани се регистрирале за вакцинација

Редакција