еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

МЕПСО купи возила од Аутомакедонија за 369,9 илјади евра

МЕПСО АД Скопје склучи договор за набавка на моторни возила со друштвото за внатрешен и надворешен промет Аутомакедонија АД Скопје.

Вредноста на договорот е 22.752.052 денари или 369.952 евра.

Сите детали ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вкупно 3.810: Од Ковид-19 починаа 29 лица

Редакција

(Фото) Таравари најбогат, колку вредат анкетните листови на претседателските кандидати

Редакција

(Фото) Павле Гацов и Марјан Петрески дел од новиот тим на Ангеловска во финансии

Редакција