еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Мијалков е слободен човек, излезе од затвор

Сашо Мијалков, поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) од денеска е слободен човек.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сашо Мијалков в четврток излегува од затвор

Тој утрово излезе од затворот во Струга, каде заврши откако беше осуден на три години затвор за случајот на поранешното Специјално јавно обвинителство, “Империја„.

Мијалков доби предвремен прекин на казната која му истекуваше во април следната година, под услов до 25. април 2025 година да не стори кривично дело.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) „Дивелоп груп“ блиска до Мијалков гради хотел во Охрид, велат од „О2 Инцијатива„

Сашо Мијалков ослободен за „Трезор“, случајот за набавка на опрема за следење од Британија

Мијалков се спаси и за „Титаник 2„, а казната за Тачи и членовите на ДИК од затворска сменета во условна

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трендафил Ивановски: Уставниот суд не треба да го урива принципот на владеење на правото и да го штити криминалот

Редакција

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони склучи договор со „Жикол“ вреден 3,4 милиони евра

Редакција

Ветрот и се насмеа на власта: Излезете надвор, во Скопје се дише

Редакција