еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

МНТ хуманитарно ќе го обележи роденденот, парите од преставите одат за Леонид

Од Македонскиот народен театар (МНТ) информираат дека хуманитарно ќе го одбележат својот 79. роденден со изведба на претставите „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“.

-Средствата од продадените билети ќе бидат наменети за лекување на нашиот Леонид, велат од таму.

И Вие можете да му помогнете на Леонид, еве како:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Од кај имаме пари за 78% повисоки плати?“: Твитер реакции за платите на функционерите

Редакција

Болниците речиси полни, на респиратор се 5 пациенти заболени од Ковид-19

Редакција

Милан Радоичиќ уапсен во Србија

Редакција