еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Одложено судењето за Мерко, неговата одбрана достави нови докази

Во Основниот суд Струга денеска за 8. јули беше одложена главната судска расправа за случајот за набавката на луксузното Ауди од страна на Општина Струга, со која раководи Рамиз Мерко, кадар на ДУИ.

Расправата беше одложена поради тоа што на Судот и Јавното обвинителство им требало време за да ги разгледаат доказите кои ги поднесе одбраната на Мерко.

Бранителот на Мерко пред почетокот на расправата денеска достави поднесок со листа од 68 вербални и материјални докази и побара да се одложи главната расправа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ново обвинение за Мерко

Одложено судењето против Мерко за набавката на луксузното Ауди вредно 67 илјади евра

Уште едно обвинение за Рамиз Мерко

Фото: Мерко/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Грчки хакери ја хакираа интернет-страницата на Министерство за образование и наука

Редакција

Регистрирани 283 прекршоци за неносење маска

Редакција

Протоколите за лекување на Ковид-19 се донесени лани, а ревидирани во март, вели Филипче

Редакција