еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Претресена канцеларијата на судијата Наке Георгиев во Врховниот суд

Доцна синоќа за собирање докази од страна на истражители била претресена канцеларијата на врховниот судија Наке Георгиев во Судот, објави Сакам да кажам.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судијата Георгиев го пријавил синот на Стојчев и е фатен на дело, за Мемети нема доволно докази: Детали од Обвинителството

Претрес и кај Иџет Мемети за случајот со Наке Георгиев

Уапсен врховниот судија Наке Георгиев

Тој вчера беше уапсен за поткуп од 10 илјади евра, а претресот го извршила поглема група на извршители. СДК неофицијално објави дека се пребарувало и во неговиот дом во Струмица и секаде каде што имал недвижен имот.

Истрагата најверојатно ќе се проширува и на други кривични дела, а порталот објави и дека Георгиев извесно време бил под посебни истражни мерки.

Сопругата на Георгиев е обвинителка во Основното јавно обвинителство Струмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судијата Наке Георгиев остана без имунитет, може да оди во притвор и е одалечен од работното место

Каков имот пријавил Наке Георгиев, кој заради синот поднесе оставка од Судскиот совет

Кој е Наке Георгиев, кој поднесе оставка од Судскиот совет, за да неговиот син стане судија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петков откри дека со Ковачевски се согласиле ЕУ да биде гарант дека Бугарите ќе влезат во македонскиот Устав, Димитров објаснува што значи тоа

Редакција

По барање на СЈО замрзнат имотот на „Европа 92“ и на „НОЕЛ“ во истрагата за „Поштенска банка“

Редакција

(Видео) Во пукање на “Пластичарска“ се повредени неколку лица

Редакција