еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Притвор за еден од подметнувачите на пожарот во угосителскиот објект на државниот правобранител Речи

Еден од подметнувачите на пожарот во угосителскиот објект во Охрид на државниот правобранител Агрон Речи доби 30-дневен притвор и тој е префрлен во Казнено – поправната установа Затвор – Охрид.

Од пожарот во кој изгоре угостителскиот објект беше зафатен и Градскиот пазар, каде беше исто така предизвикана штета, а за истиот се сомничи уште едно лице.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Еден од подметнувачите на пожарот во кафе барот на државниот правобранител Речи во Охрид има 19 години

Каков имот пријавил Агрон Речи, државниот правобранител чии угостителски објект беше опожарен

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Романски државјанин спасен преку бројот 112 во соработка на македонските и грчките служби

Редакција

СЗО: Јужна Америка е ново жариште на корона вирусот, расте бројот на заразени во Африка

Редакција

Пожарот на Скопска Црна Гора под контрола, пламтат четири шумски пожари кај Македонски Брод

Редакција