еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Промоција на нови дизајнери и занаетчии во „Лаб дизајн маркет“

Денеска во изложбениот салон и заедница на македонски дизајнери и занаетчии „Лаб дизајн маркет“ во 12 часот напладне ќе започне промоцијата на новите дизајнери кои ќе се приклучат на досегашната понуда на маркетот.

Дизајнерката Евгенија Зафировска ја отвори својата архива на досегашни примероци од минатите колекции и ги понуди на продажба по достапни цени.

Освен добредојде на новите дизајнери, на посетителите им се прикажуваат сосема нови брендови чии колекции се целосно рачно изработени.

„Лаб дизајн маркет” е изложбен салон што се наоѓа на булевар „Св. Климент Охридски” број 68, во центарот „Лабораториум”, сместен во индустриската хала на печатницата „Нова Македонија”.

Маркетот засега нуди приказ во една нова современа форма на традиционалните македонски занаети и за прв пат ги поврзува занаетчиите и дизајнерите во систем кој ќе им помогне на занаетчиите во брендингот, дистрибуцијата и промоцијата, а на дизајнерите ќе им понуди изработувачи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Код инженеринг“ го доби тендерот на општина Центар за одржување на уличното осветлување вреден 73.000 евра

Редакција

Раст од 21,9%: За една недела 39 лица повторно се заразиле со Ковид-19

Редакција

(Видео) Весна Петрушевска од пред Собрание: Макрон, Македонка сум, ако не разбираш ќе ти преведеме

Редакција