еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

Путин најави продолжување на војната во Украина

Актуелниот руски претседател Владимир Путин останува уште шест години на власт, откако победи на претседателските избори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин освоил 87,97% од гласовите на претседателските избори

По прогласувањето на победата тој најави дека војната против Украина продолжува и дека за време на новиот претседателски мандат ќе ги зајакне руските вооружени сили.

Тој исто така рече дека Русија „е за мировни преговори, но само доколку тоа не е затоа што на непријателот му снемува муниција“.

Најави и дека Русија ќе создаде тампон зона на територијата на Украина, за која кажа дека ќе биде толку длабока што средствата за уништување, пред се од странското производство, тешко ќе ја надминат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Владимир Путин кој повторно победи на претседателските избори во Русија

Фото: Руско МО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

УНЕСКО ги призна буковите шуми на Длабока Река како светско транснационално природно богатство

Редакција

Нови 33 заразени со коронавирусот, раст на бројот во однос на изминатите денови

Редакција

Богослужбата за Велигден во Св.Јован Бигорски верниците ќе може да ја следат во дворот на манастирот, нема да се пренесува на социјални мрежи

Редакција