еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Сезонава од грип починале 14 лица, најмногу од Скопје, 7

Според податоци на Институтот за јавно здравје сезонава од грип починале 14 лица.

Половина од нив се од Скопје, 2 лица се од Штип и по едно лице од Велес, Куманово, Неготино, Гостивар и Демир Хисар.

Седум од нив се на возраст од 15 до 64 години, а седум се над 65 години.

Биле хоспитализирани, а 12 од нив биле со коморбидитети.

Сите биле невакцинирани против сезонски грип.

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судот во Стразбур допрва ќе одлучува: Ќе стане ли аболицијата на Иванов сламка за спас на Груевски, Мијалков, Јанакиески…

Редакција

Сите производствени капацитети на државата ќе бидат подготвени од 1 декември да произведуваат струја, уверува Бектеши

Редакција

Убава вест: Оздравени 265 болни од Ковид-19

Редакција