еМагазин
Image default
Бизнис

Технокомерц лани со добивка

Технокомерц АД Скопје лани остварил бруто добивка од 8,615 илјади денари, соопшти Друштвото преку Македонската берза.

Вкупните приходи за овој период се во износ од 495,316 илјади денари и истите бележат намалување од 6%, а вкупните расходи се во износ од 486,403 илјади денари и истите бележат намалување од 9%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Технокомерц со добивка во првите девет месеци

Технокомерц во првиот квартал со добивка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Базените се отвораат само за членови на пливачките клубови, а не и за рекреативно пливање

Редакција

Раст на бројот на туристи во јануари

Редакција

Самостојниот синдикат на индивидуални земјоделци бара отфрлање на предлогот за „замрзнување“ на цената на оризот

Редакција