еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Течат роковите од 48 часа за приговори од учесниците во изборите

Tечат роковите од вкупно 48 часа за учесниците на изборите да поднесат приговори за евентуални неправилности поврзани со изборниот ден.

На трите избирачки места во Куманово, каде што гласањето беше прекинато поради технички проблеми, нема да има прегласување, бидејќи малиот број на гласови нема да влијае на крајниот исход.

Излезноста на првиот круг претседателски избори изнесува 49,93 проценти, а своето избирачко право го оствариле вкупно 905.971 граѓанин, соопштија од Државната изборна комисија.

Фото: Игор Бансколиев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕУ загрижена дека измените во Кривичниот законик може да влијаат врз случаите на корупција на високо ниво

Редакција

„Јас сум психопат кој треба да смири“ и рекол средношколецот на полицијата по убиствата

Редакција

Денеска завршни зборови на Обвинителството за „Талир 2“

Редакција