еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Во Украина убиени 30 македонски државјани, кои се бореле на украинска страна

Руското Министерство за одбрана објави дека досега од Македонија во Украина загинале 30 лица, кои се бореле на украинската страна.

Според податоци на Министерството на страната на Украина се борат/бореле 90 лица од земјава.

Најмногу платеници од други земји, кои се борат за Украинците, има од Полска, Велика Британија, Романија, Хрватска…, а според руското Министерство и 1.113 Американци дошле да се борат во Украина, од кои 491 биле убиени.

Фото: руско МО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед на состојбата со Ковид-19 по болниците низ Скопје

Редакција

Звучни имиња на бизнисмени и компании на новата листа на должници на УЈП

Редакција

Детален преглед на активните случаи со Ковид-19 по скопските општини

Редакција