еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Мицкоски и Димитриевски дегустираа гравче на Беарс Мото Рок Фестивал во Куманово

Викендов во Куманово се одржува Беарс Мото Рок Фестивал.

На истиот се сретнаа градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, лидер на ЗНАМ и мандаторот за состав на нова влада, Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

Двајцата во големо друштво дегустираа и коледарско гравче

Како што е познато и ЗНАМ ќе биде дел од новата влада која ќе ја формира ВМРО-ДПМНЕ.

Фото: Фејсбук/Димитриевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Екипата на „Медена земја“ со впечатоци: Оскарите ни се случуваа секој ден во Лос Анџелес

Редакција

Португалија уште во јануари си кажа дека е на страната на Бугарија во спорот со Македонија

Редакција

Поради големиот број на заразени со Ковид-19 во Хрватска, сите поголеми болници во Загреб стануваат ковид-центри, се подготвува и Арена

Редакција