еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ладнокрвно убиство во Србија: Бабичка застрела бизнисмен сред улица

Србија е вџашена откако во јавност беше објавено видеото од безбедносни камери кое открива детали за убиството на инвеститорот Зоран Трифуновиќ, што се случи пред две недели.

Тој бил застрелан среде улица, од пензионираната Стојанка Цока Стојановиќ (70), која беше уапсена неколку часа по делото и се наоѓа во притвор.

Наводно, причина за убиството е долгогодишен спор околу парцела.

Видео:Youtube/Tv Pink

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кумановчанката со кариера во УБК имала невалидна диплома од Универзитетот за туризам и менаџмент

Никола Осило

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на тетовската Клиника за набавка на масло за греење вреден 193.000 евра

Никола Осило

Пораката на Атиџе одекна во Скопје, следуваат азиска и официјална европска премиера

Редакција