еМагазин

Tag : бабичка

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Најстариот жител на Делчево го прослави 101 роденден

Редакција
Најстариот жител на Делчево го прослави 101 роденден. Спасена Димитровска е родена далечната 1920 година во Лисичарско Маало во делчевското село Киселица, а поголем дел...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ладнокрвно убиство во Србија: Бабичка застрела бизнисмен сред улица

Редакција
Србија е вџашена откако во јавност беше објавено видеото од безбедносни камери кое открива детали за убиството на инвеститорот Зоран Трифуновиќ, што се случи пред...