еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Шпресим Ферати на директорското место на министерот за здравство Демири во Клиничката болница во Тетово

Министерот за здравство Илир Демири за нов директор на Клиничката болница во Тетово го постави докторот Шпресим Ферати.

Пред да стане министер Демири беше на оваа функција.

Од Министерството за здравство информираа дека Ферати е докажан во својата област и ги исполнувал условите за функцијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил Илир Демири, новиот министер за здравство

Кој е Илир Демири од Алијанса за Албанците, кој е избран за министер за здравство

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поранешниот министер Сали незнаел дека Клиниката за онкологија располага со Като систем

Редакција

Трајче Стафилов: Македонија има европско законодавсто за заштита на животната средина, но потребна е поголема контрола на неговата примена 

Редакција

Заев револтиран од односот на Џафери: Процедурите треба да бидат исти за сите пратеници

Редакција