еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

9.078 лица по вторпат се заразиле со Ковид-19, 26 по третпат, 16 починале

Податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) заклучно со 13 февруари покажуваат дека продолжува растот на лицата кои по вторпат и третпат се заразиле со Ковид-19.

“Заклучно со 13.02.2022, регистрирани се вкупно 9.078 (3,1%) реинфекции, од кои кај 26 лица тоа биле реинфекции по втор пат.

Од реинфекциите, 16 завршиле со смртен исход“, стои во извештајот на ИЈЗ, кој еМагазин редовно го пренесува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Минатата недела најголем раст на заболени од Ковид-19 има кај лицата од 10 до 19 години

Минатата недела шест лица по третпат се заразиле со Ковид-19

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарската декларација ги преувеличува работите и не соодветствува на реалноста, вели Ковачевски

Редакција

Семафор паднал врз 62-годишен кумановец

Редакција

Нов пункт за издавање лични документи ќе биде отворен во Идризово

Редакција