еМагазин
Image default
Македонија

„Афера.бг“: Знаат ли бугарските безбедносни служби дека Камчев одмара на јахта во Варна?

Додека јавноста се прашува дали бизнисменот Орце Камчев, кој е сведок-жртва во случајот „Рекет“ е во државата, а обвинителката од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова изјави дека нема овластувања да побара каде е Камчев, бугарскиот портал Афера.бг. пишува дека тој бил забележан на јахта во Варна.

Оттука, од порталот прашуваат дали „бугарските безбедносни служби знаат дека Камчев се одмора на јахта во пристаништето во Варна“.

Понатаму во текстот потсетуваат на детали за „Рекет“, како и за тоа дека Камчев бил предложен за почесен конзул на Бугарија во Македонија, оценувајќи дека тоа е „целосно безумие“, бидејќи тој е осомничен од СЈО во Скопје за корупција и перење пари.

Целиот текст на Афера.бг, прочитајте го ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителката од СЈО, Стефанова вели дека истрагата за „Империја“ застанала, нема овластување да побара каде е Камчев

“Катица да можеше и Орце Камчев ќе го земеше за адвокат: Твитер за распитот на Јанева за „Рекет“

Орце Камчев не е повеќе директор на „Орка Холдинг“, компанијата ќе ја води Антоније Мариноски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кои се студентите што добија сместување во студентските домови?

Никола Осило

Албанија станува пречка за почеток на преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ?

Никола Осило

Жбогар: „Рекет“ стана риалити шоу, судството веројатно сфаќа дека можеби ја има последната шанса да ја врати довербата кај граѓаните

Редакција