еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Еси“ го доби тендерот на општина Гази Баба за привремено вработување вреден 121.000 евра

Општина Гази Баба по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремено вработување склучи договор со агенцијата за привремени вработувања „Еси времено вработување“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.488.999 денари или околу 121.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер ја „подбра“ Владата за 2 јануари: „Роди ме мајко без совест, фрли ме во администрација“

Никола Осило

„Го враќаат ДДВ-то кај народот“: Твитер за снимката како Боки 13 зема пари од Орце Камчев

Редакција

Детален преглед: Кои се 248. лица што донираа 200.000 евра за кампањата на Гордана Силјановска Давкова?

Никола Осило