еМагазин
Image default
Бизнис

Цементарница Усје оствари добивка од 17,2 милиони евра

Цементарница Усје АД Скопје во текот на минатата година оствари добивка од 1.058.394.000 денари или околу 17,2 милиони евра, што е на речиси исто ниво во однос на претходната година, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Фото: Цементарница Усје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакција „тешка“ 91.000 евра продадени акции од Комерцијална банка

Никола Осило

За 96.000 евра на берзата продаден блок-акции од „Скопски пазар“

Никола Осило

„Неотел“ го доби тендерот на Царинската управа за набавка на телекомуникациски услуги вреден 200.000 евра

Никола Осило