еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за цивилно воздухопловство распиша тендер за набавка на СУВ-возило вреден 16.000 евра

Aгенцијата за цивилно воздухопловство набавка на патничко моторно возило (СУВ).

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.033.898 денари или околу 16.000 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата се согласи Енвер Малиќи да стане почесен конзул на Мексико во Македонија

Никола Осило

(Галерија) Зимска колекција од SuperDry наменета за вљубениците во скијањето, планината и снегот

Редакција

Можен ли е пресврт во 5 до 12 за Македонија на ЕУ самитот: Германците знаат да играат до последната секунда

Никола Осило