еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ако не им се свиѓа да се извршители во Македонија нека се иселат“: Твитер реакции

Извршителите незадоволни од новиот тарифник што го предлага Министерството за правда, а со кој се предвидува намалување на наградата при извршување на парични побарувања од граѓани од 1.000 на 300 евра, вчера протестираат со прекин на работата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Извршителите протестираат поради намалување на тарифите

Штрајкот на извршителите предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Веста за Протоколот меѓу Македонија и НАТО одекна во светските медиуми

Никола Осило

Германскиот министер за Европа, Рот: Во Македонија се заканува враќање на национализмот и појавување на старите рани и етнички конфликти

Редакција

Кој е Есад Рахиќ, новиот в.д. директор на затворот „Скопје“ во Шутка

Редакција