еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Италијанска компанија во постапка без оглас го доби тендерот за дополнителни работи на Албанскиот театар

Во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас Албански Театар – Скопје склучи договор за изведување дополнителни работи на објектот на театарот со италијанската компанија „Scientia Srl“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 48.044.722 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Брканица“ помеѓу полицијата и превезувач на мигранти од Индија: Возачот удрил во возило на МВР, а потоа избегал

Редакција

Парламентарните избори ќе се одржат во 2024 година, тврди премиерот

Редакција

Хазби Лика доаѓа на работа, не е редовен на седници на Владата

Редакција