еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во две блок трансакции продадени акции од Комерцијална банка

Во две блок-трансакции во вкупна вредност од 11,3 милиони денари вчера на Македонската берза се продадоа 2.220 акции од Комерцијална банка АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 5.120 денари за акција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почна есента

Редакција

СДК: Натепаниот секретар на бугарскиот клуб минатиот декември бил фатен со кокаин, го натепале лица повеќе пати пријавувани за нарушување на ред и мир

Редакција

Важи и за туристите: Во Грција од 15 јули повеќе привилегии за вакцинираните и тие што прележале Ковид-19

Редакција