еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ако не си се оженил до 40 не очајувај, Реисот нека ти биде пример„: Твитер реакции

Информацијата дека поглаварот на Исламската верска заедница (ИЈЗ), Реисот Сулејман Реџепи се ожени по втор пат, за 50 години помлада девојка ги разбранува социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) На Фитр Бајрам, Реисот Сулејман Реџепи се ожени по втор пат со 50 години помладата Емина Јетиши

Неговата избраничка е 24-годишната Емина Јетиши од Скопје, за која медиумите на албански јазик, објавија дека е активистка на ДУИ во Студеничани.

Еве дел од твитовите:

Фото: Фејсбук/Реџепи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕСМ за машински интервенции во РЕК Битола вреден 287.000 евра

Никола Осило

Тендер „тежок“ 56.000 евра: Судскиот совет купи луксузно „БМВ“ и „Опел Астра“

Никола Осило

Твитер „експлодира“ за затворскиот инцидент со ексминистрите Јанакиески и Ристовски

Никола Осило