еМагазин
Image default
Македонија

Алсат М: Хисни Исмаили е нов министер за култура

Телевизијата Алсат М од извори во Владата дознава дека Хисни Исмаили ќе го води Министерството за култура.

Исмаили е универзитетски професор и е предлог на „Алтернатива“ на Африм Гаши.

Пред извесно време оставка од позицијата министер за култура, поради здравствени причини си поднесе Асаф Адеми, кадар на „Алтернатива“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски му врати на Заев: Јас ќе “пливам” некако, а ти “уживај” во сопственото тонење

Редакција

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже дека се нудени пари, ќе поднесеме тужба

Редакција

Вучиќ во Скопје: Верувам дека ќе ги отстраниме шумовите во односите меѓу двете земји

Редакција