еМагазин

Tag : Хисни Исмаили

Македонија

Заев денеска ќе ги соопшти имињата на новите министри: Дали меѓу нив се и Хисни Исмаили и Насер Нуредини?

Редакција
Денеска премиерот Зоран Заев до Собранието ќе го достави предлогот за реконструкција на Владата. Тогаш, како што рече, ќе ги соопшти деталите околу имињата и...
Македонија

Алсат М: Хисни Исмаили е нов министер за култура

Редакција
Телевизијата Алсат М од извори во Владата дознава дека Хисни Исмаили ќе го води Министерството за култура. Исмаили е универзитетски професор и е предлог на...