еМагазин
Image default
Локално

Американец тешко повреден при пад на скијачки турнир на Пелистер

Државјанин на САД, вчера се здобил со тешки телесни повреди при пад на скијање на турнир што се одржувал во скијачкиот центар Копанки-Пелистер каде учествувал, информираат од МВР.

Во 14:00 часот, вчера во Центарот за известување и команда Битола, од страна на Итна медицинска помош – Битола било пријавено дека од нивна страна во Клиничка болница – Битола бил пренесен Д.Ц (37), државјанин на САД, кој се повредил при пад на скијање.

Кај Д.Ц. е констатирана тешка телесна повреда, што ја здобил при учество на турнир во скијање што се одржувал во скијачкиот центар Копанки-Пелистер, се наведува во соопштението.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во светиниколско беснее голем пожар, на помош екипи од Штип и Велес

Редакција

Сопругата го пријавила, сопругот го прегазил полицаецот што дошол да помогне

Никола Осило

Нечовечна измама: „Вработен“ во Центар за социјални работи му зел 11.000 денари за домашна нега

Никола Осило