еМагазин
Image default
Македонија

Јанкулоска не ја коментираше пресудата, најави жалба

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска не сакаше да ја коментира пресудата за „Тенк“, со која е осудена на шест години затвор и најави дека ќе поднесе жалба.

Јанкулоска денеска не присуствуваше на изрекувањето на казната за набавката на „мерцедесот“, бидејќи беше на судењето за предметот на СЈО „Таргет-Тврдина“ за незаконското следење на комуникациите.

На излегување од Кривичниот суд, Јанкулоска кусо рече дека пресудата ќе ја коментира во жалбата до Апелацискиот суд.

Фото: Фејсбук/Јанкулоска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шест години затвор за Гордана Јанкулоска за „Тенк“

Јанкулоска има забрана за напуштање на живеалиштето и престојувалиштето до извршување на казната

Твитерџиите за судската пресуда за Јанкулоска: Вака како што сме тргнале, сите ќе завршиме во затвор

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од 15 јуни МВР ќе издава регистарски таблици со NMK, намсто со МК

Редакција

Латас, Груевски и Јанакиески на суд: Нови рочишта за „Тревник“ и „Т.Н.Т.“

Редакција

Четворица од 13 мигранти повредени  во сообраќајката синоќа пренесени на Скопските клиники

Редакција