еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Антена 5, Канал 77, Метрополис лани со добивка, радиостаницата Јон во загуба

Од радиостаниците на државно ниво (Антена 5, Канал 77, Метрополис и Јон), само Јон лани работела со загуба и прикажала негативен финансиски резултат од 4,26 милиони денари, покажува Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за 2020 година на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.

-Останатите три радиостаници годината ја завршиле со добивка.

Антена 5 остварила позитивен финансиски резултат од 2,04 милиони денри, Канал 77 од 0,02 милиони денари и Метрополис од 1,65 милиони денари, стои во анализата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку заработиле радиостаниците Антена 5, Канал 77, Метрополис и Јон лани

Сител, Канал 5, Телма и Алфа лани оствариле загуба, Алсат-М работела со добивка

24 Вести, Наша ТВ, Сонце, Шења, Клан и ТВ 21 лани работеле со загуба

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вкупно до сега 3.977: Починаа уште 37 заболени од Ковид-19

Редакција

Двете новопочинати лица од коронавирусот во Македонија имале претходни заболувања

Редакција

Нови 591 случаи на Ковид-19 од 1.683 тестирања

Редакција