еМагазин
Image default
Македонија

Антикорупциска: Иванов се уште не платил за прекршочната

Од Државната комисија за спречување на корупцијата денеска информираа дека нема пристигнато никакво известување за платен налог од страна на претседателот на државата Ѓорге Иванов.

Прекршочната глоба зависно за кој прекршок за работи, главно се движи од 300 до 500, а половината е 150 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Антикорупциска со две прекршочни постапки против претседателот Иванов

Антикорупциска со прекршочна за пратеничката Ковачев

Антикорупциска нема да постапува за вработувањето на шурнајката на министерот Бектеши

Антикорупциска ја прекинува постапката против министерот Манчевски

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судењето за „Талир“ одложено поради неприсуство на претставник на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Кои се новите претседатели на Унијата на жени и Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Груевски се огласи на Фејсбук за новите истраги на СЈО против него

Редакција