еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Апел: Акцијата за дарување на крв се прекинува, бидејќи одзивот бил голем и има доволно залихи

Крводарителите информираат дека одзивот за дарување на крв бил голем и потребните залихи на крв се обезбедени во ГОБ „8 Септември“.

„Одзивот на крводарителите беше брз и залихите се во ред“, информираат на фејсбук-страницата Крводарители.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апел: Потребнa e крв во ГОБ „8 Септември“, има ниски резерви од повеќето крвни групи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ручајте во Рамстор Мол по супер цени

Редакција

Првата миризлива Mastercard® дебит бесконтактна картичка на Еуростандард Банка

Редакција

(Видео) Историски успех: „Медена земја“ номиниран за „Оскар“ за најдобар документарец и странски филм

Редакција