еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

Марта Арсовска Томовска добитник на Плакетата за мир, заедно со Јелена Ѓоковиќ и отец Предраг Поповиќ

Марта Арсовска Томовска, директорка на Тимот за дигитализација во Kабинетот на премиерот на Србија е една од добитничките на Плакетата на мир, која ја доделува Управниот одбор на Хуманитарната организација „Наѓи Раула“ од Ниш.

Плакетата се доделува за извонредни резултати постигнати на полето на добротворствлто, ширењето мир помеѓу народите и изградба на мостови на пријателство.

Арсовска Томовска беше заменик министер, а потоа и министер за информатичко општество и администрација во Владата на Никола Груевски.

Зедно со Арсовска Томовска, добитници на овие плакети се и отец Предраг Поповиќ, амбасадорот на Италија во Србија, Јелена Ѓоковиќ, глобална директорка на Фондацијата „Новак Ѓоковиќ“ и Арно Гујон, директор на хуманитарната организација „Солидарност за Kосово“.

Ќе бидат наградени и 11 млади и талентирани луѓе од цела Србије, во шест категории наука и образование, култура и уметност, хуманитарна работа и мирна борба за човекови права, спорт.

Фото: Фејсбук/Томовска Арсовска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали од протоколот за фудбал: Tестирање за корона вирусот 72 часа пред натпревар, играчите ќе се тушираат дома

Редакција

Од денеска почнува Велигденскиот пост: Стожерот се воздржание, молитва, милосрдие и љубов

Редакција

(Видео+фото) Му извадија секс афера на Петков: Објавено видео на кое наводно ја допира по задникот шефицата на неговиот кабинет

Редакција