еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Артпицк“ го доби тендерот на Владата за услуги од авторска агенција вреден 243.000 евра

Влада – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на услуги од авторска агенција склучи договор со агенцијате за интелектуална сопственост „Артпицк“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 15.000.000 денари или 243.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска отвори постапка за именувања во Армијата од страна на Иванов

Редакција

Мртва трка на претседателските избори: Пендаровски 315.434, Силјановска Давкова 314.541 гласови

Никола Осило

Хрватскиот Сабор го ратификува протоколот за влез на Македонија во НАТО

Редакција