еМагазин
Image default
Бизнис

„Бане комерц Трејд“ купи 9.385 акции од велешки „Кристал“

„Бане комерц Трејд“ ДООЕЛ Велес, по пат на берзанска трансакција се стекна со 9.385 обични акции издадени од ПИ „Кристал 1923“ АД Велес и во моментов поседува 23.471 акции, што претставува 4,55% од вкупниот број на акции или 5,74% од обичните акции, информираат од компанијата преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Несекојдневен случај: МВР кривично гони директор на фирма што не плаќал за прекувремена работа

Редакција

24 Вести, Наша ТВ, Сонце, Шења, Клан и ТВ 21 лани работеле со загуба

Редакција

(Фото) Директорот на Витаминка, Сашо Наумоски стана почесен конзул на Украина во Македонија

Редакција