еМагазин
Image default
Бизнис

Битолска „Македонија“ во загуба од 876.000 денари

„Македонија“ АД Битола во првите три месеци од годинава оствари загуба од 1,1 милиони денари, што продлабочување во однос на истиот период претходната година кога компанијата имала загуба од 876.000 денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Интрасофт интернешнл“ го доби тендерот на Царинската управа за информатички услуги вреден 652.000 евра

Никола Осило

Фондот за здравствено осигурување без тендер склучи договор со Македонски пошти вреден 9 милиони денари

Никола Осило

Над 800 илјади евра отштета ќе исплати осигурувањето за сообраќајката кај Ласкарци

Редакција