еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Блокирани сметките на 110.205 граѓани и фирми

Народната банка ги објави податоците за состојбата со блокирани сметки во земјава од кои може да се види дека заклучно со март, годинава блокирани биле сметките на 110.205 депоненти (граѓани и фирми).

Од вкупниот број блокирани депоненти, 81.553 се физички лица, а 28.652 се фирми односно правни лица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кирацоски тврди дека власта обезбедила мнозинство за уставните измени

Редакција

(Фото) Кај кого се падна паричката во семејствата на Шекеринска, Филипче, Дескоска, Анѓушев…

Редакција

Трагедија: Маж од Неготино почина, а жена е тешко повредена откако со „Пасат“ излетале од пат

Никола Осило