еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

„АјварДен„: Бојкотирачите подготвуваат голема прослава пред Собрание

Приврзаниците на бојкот на референдумот подготвуваат голема прослава, насловена како „АјварДен„ пред Собранието на Република Македонија.

Во паркот „Жена Борец“ преку ден беше поставена бина, а неколку лица делеа ајвар.

Пред Собранието по завршувањето на гласањето почнаа да се собираат граѓани.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Монструм“ на СЈО продолжува на 31 август

Редакција

(Фото) Државниот врв на божиќен ручек кај г.г. Стефан

Редакција

Ременски и сопругот ќе се приклучат кон тужбата на Заев, Димитров и Шекеринска

Редакција