еМагазин
Image default
Да помогнеме

Бројот за донации за Јасна е продолжен до 7 септември

Јасна е 50 годишна жена, мајка боледува од карцином, кој е инвазивен и брзо се шири. Пред извесен период имала пет сериозни операции и сега повторно треба да се оперира, и потребни и се финансиски средства за да го продолжи лекувањето.

Ги замолува сите хумани граѓани кои се во можност да и помогнат.

Само од ВИП може да се донира на 143 462 и бројот за донации е продолжен до 7 септември.

Јасна Кузмановска

Трансакциска сметка ‎‎‎200002417432052

Стопанска Банка АД Скопје”

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

14-годишниот Дарио е со парализа на десната нога, потребни се средства за третман со матични клетки во Грција

Редакција

Започна проектот „И јас сум Дедо Мраз“: Да купиме подароци за дечињата во социјален ризик

Редакција

Маја Рековиќ: Луѓе ми требате потребен ми е донор, вашите пет милилитри крв ми значат многу

Редакција