еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Преку „ДХЛ Експрес“ медот добиен на одржлив начин од „Медената земја“ може да стигне и до вас

Тимот на „Медена земја“ со голема радост известува дека отсега постои реална можност да нарачате и да добиете тегличка мед добиен на одржлив начин од „Медената земја“.

Станува збор за донаторска кампања чиј што партнер и поддржувач е „ДХЛ Експрес“ и без кои оваа кампања не ќе беше возможно да се реализира. Единствено со „ДХЛ Експрес“ медот ќе стигне до Вас каде и да сте во светот, а вашата помош ќе дојде до оние на кои таа навистина им е потребна.

Секој што сака да им помогне на протагонистите од филмот, тоа може да го направи преку официјалната страница: honeyland.earth, каде што ќе ги најдете и сите дополнителни информации околу сметката и плаќањето.

Мудрата пораката на Атиџе: „Земи половина од медот, но остави ја другата половина за пчелите“ е во срцевината на актуелната донаторска кампања што единствено со помошта на ДХЛ медот од „Медена земја“ ќе го направи достапен за сите што сакаат да помогнат.

Ваше е да одлучите дали и со колкави средства ќе ја поддржите оваа кампања“, известуваат од тимот на „Медена земја“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Филмот „Медена земја“ беше претставен во Швајцарија, Лондон, Хонг Конг, Њујорк, Белград

Да ги поддржиме протагонистите од „Медена земја“ и да станеме дел од една светска приказна

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Oтворен новиот продажно-сервисен Hyundai центар

Редакција

Заев ќе се бори против лажните вести на Заев

Редакција

„Винер“ го доби тендерот за осигурување на вработените во МВР вреден 51 милион денари

Никола Осило