еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да ги поддржиме протагонистите од „Медена земја“ и да станеме дел од една светска приказна

На денешната затворена проекција на филмот „Медена земја“, присутните добија мали теглички со мед со порака за помош на протагонистите на филмот, кој според приказната живеат во субстандардни услови, а главната протагонистка Атиџе, се обидува да ги спаси дивите пчели кои се последните во Европа.

„Во вашата рака се наоѓа мал дел од чудесното и вкусно злато на Медена земја, чија приказна започна да го менува светот. Преку поддршка на протагонистите на Медена земја сега и Вие имате можност да бидете дел од оваа светска приказна“, пишува во пораката.

Телефонски број за донации

Телеком 143 777

ВИП 143 502

Или здружение Бекирлија Скопје

жиро-сметка 530010302165894 Охридска банка АД Скопје

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Горчливоста на „Медена земја“ присутна и во секојдневието: Дивите ги бркааат питомите

Убава вест: Македонскиот документарец „Медена земја“ со три награди на американскиот филмски фестивал „Санденс“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Аутомобиле СК“ го доби тендерот на прилепски „Водовод и канализација“ за набавка на товарни возила

Никола Осило

Во несреќата загина цело семејство: Продолжува акцијата да се дојде до урнатиот авион на Солунска глава

Редакција

„Нискоградба Битола“ го доби тендерот за изработка на колектор за фекално отпадни води за Бегова чешма вреден 233.000 евра

Никола Осило