еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бугарската „Соларпро холдинг“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на струја

Фондот за здравствено осигурување на Македонија по распишаниот тендер за снабдување со електрична енергија склучи договор со „Соларпро холдинг“ АД Софија Р. Бугарија – подружница во Република Македонија.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.907.642 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Елена Спиреска Кочевска избрана за нов член на Одборот на директори на „Макошпед“

Никола Осило

Охрид има рок до февруари да се справи со дивоградбите, ако не УНЕСКО ќе го стави на листата на загрозени подрачја

Редакција

Рускоска: Интерпол не сака да објави потерници за Груевски и Бошковски

Редакција