еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Бугарското МНР ќе го испитува случајот со тепањето на копретседателот на бугарскиот клуб „Шемето“

Вработен во Генералниот конзулат во Битола е испратен во Струга со цел да се расчистат фактите околу случајот и да се утврди дали нападот е резултат на кривично дело од омраза, информираат од бугарското Министерство за надворешни работи во врска со нападот врз копретседателот на бугарскиот клуб „Шемето“ од Струга.

Оттаму посочуваат дека според првичните податоци, на жртвата ѝ била укажана лекарска помош и била примена во локална болница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Натепан копретседателот на бугарскиот клуб „Шемето“, бугарските медиуми на инцидентот му залепија етнички предзнак

Фото: Бугарско МНР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Макпетрол пром-гас“ го доби тендерот на Градската општа болница „8-ми Септември“ за набавка на гас вреден 348.000 евра

Редакција

Убава вест: 1.059 оздравени од Ковид-19

Редакција

Државата ќе треба да плаќа отштета на калуѓерки на МПЦ поради забрана да основаат црква

Редакција