еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Центарот за управување со кризи вработува осум лица, плата до 28.309 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 8 државни службеници во Центарот за управување со кризи.

Се бараат кандидати за раководители, соработници, помлади соработници, референти…

Платите во зависност од работното место се движат до 28.309 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на ЈП за просторни и урбанистички планови – Прилеп за набавка на автобуси вреден 975.000 евра

Никола Осило

Детална листа: Кои пратеници изгласаа промена на името на државата во Северна Македонија

Никола Осило

Раскинат договорот со „Бетон“ – Штип, Грците сами ќе ја градат штипската болница

Редакција